План организационно-воспитательных мероприятий

ПЛАН

арганізацыйна-выхаваўчых мерапрыемстваў

у шосты дзень 5-ці дзённага вучэбнага тыдня

на ІІI чвэрць 2021/2022 навучальнага года

ДАТА

НАПРАМАК

ДЗЕЙНАСЦІ

АГУЛЬНАШКОЛЬНЫЯ МЕРАПРЫЕМСТВЫ

АДКАЗНЫЯ

ЗА ПРАВЯДЗЕННЕ

08.01.2022

Дзень цікавых ідэй

Конкурс навагодніх ёлак

1-4

Братцава К.К.

Пазнаваўчая гульня “Святы студзеня”

5-7

 

Пашкевіч І.А.

 

Акцыя “Дапаможам птушкам”

8-11

Вярэніч Н.М.

15.01.2022

Дзень здароўя

Рухомыя гульні на свежым паветры

1-4

Яхнавец В.С.

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

5-8

 

Скрабец П.М.

 

Спаборніцтвы па стральбе з пнеўматычнай вінтоўкі

9-11

Ляшук М.Л.

22.01.2022

Дзень прафарыентацыі

 

 

 

 

Гутарка з элементамі гульні “Усе прафесіі добрыя”

1-4

 

Сапон А.С.

 

Экскурсія ў інтэграваную бібліятэку

5-8

 

Скрабец А.В.

 

 Конкурс на выраб лепшай памяткі, буклета “Выбар прафесіі”

9-11

Антановіч І.А.

29.01.2022

Дзень грамадскіх

аб’яднанняў

 

КТС “Жыві, кніга!”

1-4

Кураш Л.У.

Фотакалаж “Шчаслівыя моманты жыцця”

5-8

 

Пашкевіч І.А.

 

Акцыя “Мы супраць курэння!”

9-11

Вярэніч Н.М.

05.02.2022

(8 лютага)

Дзень юнага героя-антыфашыста

Інфармацыйная выстава “Маленькія героі вялікай вайны”

1-4

 

Грышчук Г.І.

 

Сінематэхналогія “Мы памятаем. Дзеці – героі вайны”

5-8

 

Скрабец Л.У.

 

Вусны часопіс “Іх імёны мы павінны ведаць”

9-11

Галік А.Я.

 

12.02.2022

Дзень здароўя

Экскурсія ў зімовы лес

1-4

Братцава К.К.

Лыжныя спаборніцтвы

5-11

Ляшук М.Л.

Вярэніч Н.М.

19.02.2022

Дзень прафарыентацыі

Віктарына “Прафесіі”

1-4

Яхнавец В.С.

Анкетаванне “Выбар прафесіі”

 

5-8

 

Скрабец П.М.

 

 Віртуальная экскурсія па сайтах ВНУ і ССНУ “Прафесіі будучага”

9-11

Ханавец С.І.

26.02.2022

Дзень грамадскіх

аб’яднанняў

Квэст-гульня “Акцябрацкае сяброўства”

1-4

 

Сапон А.С.

 

Акцыя “Дапаможам птушкам”

5-8

Скрабец А.В.

Акцыя “За любімую Беларусь!”

9-11

Антановіч І.А.

05.03.2022

Дзень падарункаў

КТС “Падарунак матулі”

1-4

Кураш Л.У.

Конкурс на лепшы відэаролік-віншаванне да свята 8 сакавіка

5-11

Пашкевіч І.А.

Рудзько К.А.

12.03.2022

Дзень здароўя

Спартыўныя эстафеты “Самы вынослівы”

1-4

 

Братцава К.К.

 

Дзень гімнаста

5-11

Ляшук М.Л.

19.03.2022

Дзень прафарыентацыі

Конкурс малюнкаў “Прафесія маіх бацькоў”

1-4

 

Грышчук Г.І.

 

Віртуальная экскурсія “У свеце прафесій”

5-8

 

Скрабец Л.У.

 

Экскурсія на пагранзаставу в.Гарадная

9-11

Галік А.Я.

26.03.2022

Дзень грамадскіх

аб’яднанняў

Акцыя па збору другаснай сыравіны “Хто, калі не мы!”

1-11

Пашкевіч І.А.

Вярэніч Н.М.